Sıkça Sorulan Sorular

1. MDC Black Garlic nedir? İlaç mıdır?

MDC Black Garlic ilaç değildir, takviye edici gıdadır. 1 tablette 750 mg siyah sarımsak ekstresi içerir.

2. MDC Black Garlic multivitamin midir?

MDC Black Garlic, siyah sarımsağın içerisinde bulunan vitamin ve mineralleri bir arada ve güçlü bir şekilde içerir. Vitamin ve minerallerin dışında vücudumuz için gerekli olan protein ve aminoasitler ile sülfür bileşenlerini de yoğun olarak bulundurur. Bu sebeple güçlü bir enerji kaynağıdır, sistemin daha iyi çalışmasını destekler.

3. MDC Black Garlic tabletin diğer sarımsak tabletlerinden farkı nedir?

Diğer sarımsak tabletleri fermente edilmemiş olan bildiğimiz sarımsaktan elde edilir. Doğal olarak koku yapar. MDC Black Garlic ise fermantasyon sonucu elde edilen siyah sarımsaktan üretilir. Bu işlem bildiğimiz sarımsağın 60 güne kadar 60-90 C° sıcaklıkta ve belirli nem aralığında bekletilerek mayalanmasından oluşur. Herhangi bir kimyasal katkı maddesi kullanılmaz. Fermantasyon sürecinde bildiğimiz sarımsakta bulunan kokulu Allisin bileşeni siyah sarımsakta S-Allilsisteine dönüşür. S-Allilsistein kokusuzdur, dolayısıyla siyah sarımsak kokmaz. S-Allilsistein vücudumuzda suda çözünür özellik gösterir bu sebeple dokulara erişim hızı yüksektir, güçlü bir antioksidandır ve doğal enerji vererek vücuttan toksik madde atılımını hızlandırır.

4. 18 yasindan küçükler MDC Black Garlic kullanabilir mi?

Tablet yutabilecek yaştaki herkes MDC Black Garlic kullanabilir.

5. Diyabet hastaları MDC Black Garlic kullanabilir mi?

Siyah sarımsak diyabet hastalarının güvenle tüketebileceği bir gıdadır.

6. Hamileler MDC Black Garlic kullanabilir mi?

Siyah sarımsak hamilelerin güvenle kullanabileceği bir gıdadır.

7. MDC Black Garlic kilo aldırır mı?

MDC Black Garlic kilo aldıracak bir etki yaratmaz. İçerisinde bulunan sülfür bileşenleri ve besinsel lifler sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını destekler.

8. MDC Black Garlic çölyak hastaları veya gluten tüketemeyen kişiler tarafından kullanılabilir mi?

MDC Black Garlic gluten içermez.

9. Tansiyon hastaları MDC Black Garlic kullanabilir mi?

MDC Black Garlic tansiyon dengesini korumaya yardımcı olur. 

10. Kalp hastaları MDC Black Garlic kullanabilir mi?

MDC Black Garlic tabletin ana aktif bileşeni olan S-Allilsistein, kalp hastalarının tedavi sürecini destekleyen güçlü bir antioksidandır.

11. Sporcuların MDC Black Garlic tablet kullanmasında bir sakınca var mıdır? Doping etkisi gösterir mi?

MDC Black Garlic tableti spor yapanlar da kullanabilir. Siyah sarımsağın güçlü etkisi, doğal bileşenlerin bir arada bulunması sebebiyle ortaya çıkar ancak doping değerlerine yol açmaz.

12. MDC Black Garlic açken mi tokken mi kullanılmalıdır?

Aç karnına ya da yemekten 1 saat sonra alınması önerilir.

13. MDC Black Garlic ağız kokusu yapar mı?

MDC Black Garlic kokusuzdur. Mideden ağıza yayılan bir sarımsak kokusu oluşturmaz. 

14. MDC Black Garlic tableti kimler kullanmalıdır?

Enerji desteğine ihtiyacı olanlar, stresli yoğun iş hayatına sahip genç yorgunlar, bağışıklık sistemi güçlü olmayanlar, vücudunda detoks etkisi yaratmak isteyenler ve daha sağlıklı bir gündelik yaşam isteyen herkes kullanabilir.

15. MDC Black Garlic nasıl enerji verir?

MDC Black Garlic siyah sarımsak ekstresi içerir. Siyah sarımsağın içeriğinde 200’den fazla doğal ve güçlü besin öğesi bulunmaktadır. Vitaminler, mineraller, lineloik asit, polifenol, aminoasitler, proteinler bunlardan bazılarıdır. Siyah sarımsağın ana aktif bileşeni S-Allilsistein de bu bileşenlerden en güçlüsüdür. Güçlü antioksidan özelliği ile toksinlerden arınmaya yardımcı olur ve yorgunluk hissini azaltmaya destek olur.

16. MDC Black Garlic zihinsel performansı etkiler mi?

Siyah sarımsak beyin hücrelerini korur ve sinir sisteminde ileti eksikliğine sebebiyet verebilen plaka oluşumunu önler. Böylece Alzheimer hastalığına karşı koruyucudur ve zihinsel performansın artmasına destek olur.