HAKKIMIZDA

MDC MEDICA İLAÇ, ilaç sanayinde uluslararası alanda yıllarca deneyim kazanmış kişiler tarafından 2013 yılında kurulmuş bir sağlık ürünleri şirketidir. MDC MEDICA İLAÇ kuruluş amacı, sağlık sektörüne yenilikçi ve aynı zamanda doğal kökenli ürünlerle katkı sağlamaktır.

Dünya sağlık sektörünün sentetik ürün gruplarını hızla terk ederek daha doğal ve bitkisel kaynaklı ürünlere yöneldiğini görerek şirketimiz için diğer firmaların ürün gruplarından daha farklı bir portföy oluşturduk. Klasik tedavi anlayışlarına doğal alternatifler oluşturacak ürünlerin ağırlık oluşturduğu ürün gamımızın başında MDC Black Garlic (Siyah Sarımsak) ve PEMOVO (Yumurta Kabuğu Zarı) gibi doğal kaynaklı ama aynı zamanda tablet formunda olup etkisi yüksek ve kullanımı kolay ürünler gelmektedir.

Mesleki bilincimizin ve tecrübemizin bir gereği olarak, ürünlerimizin vadettiği yaşam kalitesini oluşturabilmesi amacıyla üretim süreçlerimizi de uluslararası kabul görmüş standartlardan ödün vermeyen tesislerde gerçekleştirmeyi esas kabul ettik. MDC MEDICA İLAÇ topluma sunduğu ürünlerde tedarik zincirinin her zaman en sağlıklı ve güvenilir alternatiflerden oluşturulmasını benimsemiştir.

Sağlık sektörüne doğal kaynaklı ve insanların yaşam kalitesini yükseltecek daha birçok yeni gıda takviyesi formunda ürün kazandırmak için kesintisiz devam eden Ar-Ge çalışmalarımız kapsamında yakın zamanda Türkiye ve yurtdışı pazarlara sunmayı planladığımız ürünlerle ilgili bilgilere de bu siteden ulaşabileceksiniz.

MDC MEDICA İLAÇ ürünleri, Türkiye pazarının yanı sıra yurtdışı pazarlarda da birçok ülkede yerini almıştır ve hızlı bir şekilde pazar paylarını büyütmektedir.

Tüm çalışanlarının paylaşımcı iş arkadaşı olacağı, iş huzurunu ve iç huzuru bozmadan insani değerlere saygı duyan bir çalışma ortamı içinde, insana öncelik veren yönetim anlayışımız, etik değerlere uyum ve saygımız bizim kurumsal kalitemizi desteklemektedir.

Özellikle insan sağlığı ve daha kaliteli yaşam için gıda takviyelerinde her nevi ihtiyacın giderilmesini destekliyoruz ve bu ürünlerde lider olmayı hedefliyoruz.

Sevgi ve saygılarımla…

Ecz. M. Ahmet ÜNLÜ
MDC MEDICA İLAÇ Yönetim Kurulu Başkanı

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu.
Aktif eczacılık yaşamından sonra 1986 yılından itibaren İlsan-İltaş ilaç firmasında Satış ve Pazarlama Müdürü olarak ayrılana kadar 7 yıl aktif ilaç pazarlaması yaptı.  
Nobel İlaç’ta 1993-2012 yılları arasında üst düzey yöneticilik yaptı ve şirketin İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev aldı.
Ardından 2013 yılında
MDC MEDICA İLAÇ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.
Halen Asfarma İlaç’ın İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevini sürdürmektedir.
Ayrıca İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Danışmanı ve İlaç-Medikal Sektörleri Yöneticisi olarak hizmet vermektedir.