​Kışın hastalıklara yakalanma riski daha fazla olduğu için soğuk algınlığı ve grip gibi vücuda zarar veren, iş ve sosyal yaşantısında verimliliği azaltan enfeksiyonlardan etkilenmemek için bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekir. Peki bağışıklık sistemini güçlendirip kışın sağlıklı kalmanın sırrı nedir?

Bağışıklık sistemini güçlendiren ve kışın sağlıklı kalmanın en etkili yollarından biri beslenme alışkanlıklarıdır. Doğru ve dengeli beslenerek hastalıklara karşı savunma mekanizması geliştirilebilir. Vücutta bulunan bağışıklık hücrelerini aktive etmek için tüketilen gıdaların doğal olması ve antioksidan içermesi oldukça önemlidir. Siyah sarımsakta bulunan yüksek antioksidan miktarı doğal bağışıklık hücrelerindeki artışa destek olurken hastalıklara karşı daha dirençli olmamıza da yardımcı olur. Kışın sağlıklı kalmanın sırrı, vücudumuzdaki antioksidan miktarını artırmaktan geçer.

Siyah sarımsak dışında da tüketilen sebze ve meyvelerle D, A, C, E ve B vitamin alımını doğru oranda artırarak bağışıklık sisteminin güçlenmesi sağlanabilir. Kışın sağlıklı kalmayı sağlayan diğer faktörler ise kaliteli uyku, düzenli egzersiz, stresten uzak bir yaşam, yeterli miktarda su tüketimi olarak sıralanabilir. Tüm bu sağlıklı alışkanlıklar, doğru ve doğal gıda takviyesiyle desteklendiğinde kışı hasta olmadan atlatmak ve kışın sağlıklı kalmak mümkündür